Historia klubu

Działania i sukcesy KS Sulmin

2021

Wiosenne rozgrywki rozpoczynamy z nowym trenerem Zbigniewem B. Wiosną  w klasie A, jesienią  w rozgrywkach PZPN w klasie B, juniorzy starsi również reprezentują barwy klubu w tych rozgrywkach. Drużyna naszego klubu grała również  w rozgrywkach Pucharu Polski oraz Żukowskiej Lidze Futsalu. Grupa juniorów Żaki rocznik 2012 i Skrzaty rocznik 2014 brała udział w rozgrywkach turniejowych PZPN. Pozostałe grupy   wzięły udział w wielu turniejach halowych i innych np. pod balonem . Najmłodsza grupa naszych zawodników stale powiększa swoją ilość, zachęcając dzieci z okolicznych miejscowości do aktywnego spędzania czasu wolnego. Nowością, która pojawiła się w ofercie klubu to aktywne zajęcia dla mamy + dziecko. Wspieraliśmy poprzez udostępnienie boiska treningowego oraz pomieszczeń sanitarnych organizację zawodów rowerowych „Harpagan” i bieg na orientacje „Harpuś”. Współorganizowaliśmy  charytatywną  akcję “Zagrajmy dla Seweryna”, była to organizacja turnieju piłki nożnej na orliku w Przodkowie. Zebrano ponad 130 tyś. zł. Za zdjęcie zgłoszone do konkursu “Sport na grubo”,  otrzymaliśmy wyróżnienie. Z inicjatywy członków klubu Pauliny i Seweryna byliśmy organizatorami wielu turniejów:

-23.01.2021r. Turniej Piłki Nożnej drużyn seniorskich Sulmin Cup..

-20.02. 2021r. Turniej Piłki Nożnej Juniorów rocz.2012 Sulmin Cup

-13.03. 2021r. Turniej Piłki Nożnej Juniorów rocz. 2014.

-3 dniowy turniej siatkówki plażowej Sulmin Cup, kwiecień/maj

-04.07.2021r. Turniej seniorów rozpoczęcie lata w Sulminie

-10.07.2021r. Turniej siatkówki plażowej Sulmin Cup

-28.08.2021r. Turniej siatkówki plażowej trójek w Sulminie

-29.08.2021r. Turniej piłki nożnej seniorów Sulmin Cup, Zakończenie lata

Działania klubu realizowaliśmy w ramach dotacji z Gminy Żukowo, składek członków klubu, dotacji z  programu  „Klub” oraz wolontariuszy. Pozyskaliśmy darczyńców dzięki którym, zorganizowaliśmy zakończenie sezonu oraz uzyskaliśmy wsparcie w organizacji wigilii klubowej.

2020

Rok 2020 to czas ogłoszonej pandemii. W rozgrywek PZPN gra drużyna seniorów w klasie A  oraz juniorzy F1 i G1.Nasze drużyny biorą udział w rozgrywkach i zawodach regionalnych i ogólnie dostępnych:Drużyna bierze udział w  rozgrywkach Żukowskiej Lidze Futsalu.Organizujemy udział zawodników i działaczy naszego klubu w biegu WOSP organizowanego przez OKiS- udział wzięło 29 osób. 23luty-udział drużyny w Turnieju Dzikich Drużyn w Przyjaźni-II miejsce. Udział drużyny seniorów w turnieju w Kiełpinie. Zawodnik Kacper Wyszyński zostaje królem strzelców. W czasie kwarantanny organizujemy:  Konkurs biegowy dla zawodników naszego klubu. Zadanie: bieg na 5 km. Konkurs biegowy dla kibiców w dwóch kategoriach: kobiety i mężczyźni. Bieg 5km. Organizujemy wyzwanie z okazji Dnia Dziecka- slalom. Udział wzięło 29 dzieci, wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Bierzemy udział w Gaszyn Challenge, wsparcie dzieci z SMA. Z okazji Rozpoczęcia Lata na boisku w Sulminie był festyn – Fala Sportu.Na boisku w Sulminie zorganizowaliśmy turnieje piłki nożnej Sulmin Cup  Odbyło się 6 turniejów. Zawodnicy zmagali się w słoneczne lipcowe dni.  10. IX odbył się w Sulminie  Rajd Rowerowy Arkun, wsparliśmy rajd poprzez udostępnienie obiektu sportowego. Zakupiliśmy z1% kamizelek Ludmo- sprzęt do profesjonalnej analizy ruchu zawodników na boisku.Powstała nowa strona internetowa naszego klubu. Klub otrzymał wsparcie finansowe z dotacji Gminy Żukowo. Ważny udział w działaniach miały składki członkowskie oraz praca działaczy i wolontariuszy.

2019

Seniorzy klasa A kolejny sezon grają w rozgrywkach PZPN, juniorzy starsi również reprezentują barwy klubu w tych rozgrywkach. Seniorzy naszego klubu biorą udział w Żukowskiej Lidze Futsalu reprezentując nasz Klub. Grupa juniorów wzięła udział w wielu turniejach halowych. Najmłodsza grupa naszych zawodników stale powiększa swoją ilość, zachęcając dzieci z okolicznych miejscowości do aktywnego spędzania czasu wolnego.

W ramach programu „Klub” oraz wsparciu sponsorów udało nam się zakupić komplet strojów treningowych oraz sprzęt treningowy. Dzięki wsparciu Rady Sołeckiej w Sulminie doposażyliśmy obiekt w magazynek na sprzęt. Działanie klubu realizowaliśmy w ramach dotacji z Gminy Żukowo. Nasza wychowanka Weronika Lewandowska została nominowana do nagrody Sucovia w dziedzinie sportu, wyróżnienie było uhonorowaniem za reprezentowanie naszej gminy i klubu w spotkaniach reprezentacji Polski i Województwa Pomorskiego. Nasi zawodnicy Mariusz Halman, Łukasz Arent, Seweryn Wenta i Dominik Wenta reprezentowali OSP Sulmin w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych zajmując 1 miejsce czym wywalczyli sobie awans do powiatowych zawodów gdzie zajęli 3 miejsce.

Na boisku w Sulminie odbyła się Spartakiada „Bieg Przełajowy Strażaków Konrada” gdzie reprezentanci Sulmina zajęli 1 miejsce. Wspieraliśmy poprzez udostępnienie boiska treningowego oraz pomieszczeń sanitarnych organizację zawodów rowerowych „Harpagan” i bieg na orientacje „Harpuś” w którym braliśmy udział. Zawodnicy i działacze Klubu wzięli udział w I Samorządowym Turnieju „INDIACA to Lotka Słodka” zajmując wysokie 3 miejsce.

Pozyskaliśmy nowych darczyńców którzy wspomogli nas w organizacji wigilii klubowej. Organizujemy ogólnodostępne zajęcia Jogi w środowe popołudnia.

2018

Seniorzy klasa A kolejny sezon grają  w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej  utrzymali się w tej kategorii w poprzednim sezonie i w sezonie jesiennym  w klasie A podwyższyli swoje notowania plasując się w środku tabeli.

Grupa juniorów starszych trenuje  i w miarę osiągania wieku seniora oraz posiadania umiejętności i zdolności zasila drużynę seniorów. Juniorzy starsi z seniorami biorą  udział w licznych ligach halowych i turniejach . Sukcesem juniorów jest między innymi drugie miejsce w turnieju  Pomorski Futbol Cup 2018 w roczniku 2005/2006 w Przodkowie ,pierwsze miejsce  w grupie   U 13 Perfekt  Construction Kowale  Summer Cup 2018. Juniorzy zajmowali dobre miejsca w licznych turniejach do nich należy zaliczyć wyjazd szkoleniowy i udział w Międzynarodowym Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej SALLER Dobiegniew Cup 2018. Juniorzy biorą  udział w rozgrywkach PZPN zajmując środek tabeli.

Z drużyny juniorów trzech zawodników otrzymało powołania na konsultacje do Kadry Pomorza, jeden zawodnik awansował do wojewódzkich rozgrywek zasilił drużynę Cartusii oraz jeden do Jaguar Kokoszki. Również z drużyny Młodzików na szczebel rozgrywek wojewódzkich do drużyny  Cartusii została ponownie wypożyczona  nasza wychowanka Weronika Lewandowska. która  otrzymała ponowne powołanie i gra w Kadrze Pomorza oraz otrzymała powołanie do Kadry Polski i brała udział w wszystkich meczach Kadry Polski dziewcząt w swoim roczniku. Za osobiste sukcesy została wyróżniona na gali sportu w gminie Kartuzy.

W szeregi klubu wstąpili najmłodsi juniorzy w wieku od 4 do 10 lat w ramach porozumienia z stowarzyszeniem Fala Sportu. Klub oprócz wsparcia gminy Żukowo aplikował o fundusze w programie ministerialnym ”Klub” z którego doposażyliśmy  boisko w nowe spełniające wymogi PZPN pełnowymiarowe bramki do piłki nożnej.

Współpracowaliśmy z świetlicą w Sulminie organizując marsze Nordic Walking na trasach w Sulminie. Organizujemy ogólnodostępne zajęcia aktywności sportowej takie jak środy z Jogą w remizie OSP Sulmin, siatkarskie czwartki na boisku w Sulminie lub na sali w Niestępowie.

2017

Seniorzy po awansie do klasy A w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej utrzymali się w tej kategorii i nadal grają w klasie A, grupa juniorów starszych trenuje i w miarę osiągania wieku seniora zasila drużynę seniorów. Zawodnik Dominik W. Junior starszy awansował do wojewódzkich rozgrywek  zasilając drużynę Polonii . Sukcesem juniorów najmłodszych jest między innymi wygrany turniej w Chwaszczynie.

relacja

Najmłodsi juniorzy biorą  udział w rozgrywkach PZPN , zrealizowali przedsięwzięcie szkoleniowe -wzięli udział wraz z rodzicami w tygodniowym letnim obozie sportowym w Garczynie.  Z drużyny junior Młodzik zawodnik Kacper Wenta. Jesienią awansował do wojewódzkich rozgrywek zasilił drużynę Cartusii. Również z drużyny Młodzików na szczebel rozgrywek wojewódzkich do drużyny  Cartusii jesienią awansowała i zastała wypożyczona  nasza wychowanka Weronika Lewandowska, która  otrzymała ponowne  powołanie i gra w Kadrze Pomorza oraz bierze udział w zgrupowaniach w ramach  Akademii Młodych Orłów oraz otrzymała powołanie na konsultacje do Kadry Polski. Za osobiste sukcesy została wyróżniona na gali sportu w gminie Kartuzy. Juniorzy Orliki oprócz gry w PZPN cieszą się sukcesem z czwartego miejsca na 14 drużyn z całej Polski w Pucharze Polski Juniorów w Tczewie. Relacja na stronie ww.kssulmin.futbolowo.pl. Ponadto brali udział w tygodniowym obozie sportowym w Okoninach Nadjeziornych. Juniorzy zajmowali dobre miejsca w licznych turniejach w tym pierwsze miejsce w Gdańskim turnieju.

Klub oprócz wsparcia gminy Żukowo aplikował o fundusze w programie ministerialnym ”Klub” gdzie otrzymaliśmy wsparcie finansowe na organizacje obozu sportowego  oraz w Akumulatorze Społecznym z którego Młodzi Aktywni zakupili aparat fotograficzny na użytek lokalnej społeczności. Zakup aparatu przyczynił się  do tworzenia fotorelacji z wydarzeń przez grupę młodych aktywnych i umieszczania na stronie wsi Sulmin i stronach społecznościowych.

Pozyskiwaliśmy   darczyńców głównie na dojazdy na mecze i obóz sportowy. Współpracowaliśmy  z świetlicą w Sulminie organizując marsze Nordic wolking na trasach w Sulminie.

2016

Sześć grup wiekowych, 102 osoby  brały udział  w treningach piłki nożnej, pięć w rozgrywkach PZPN. Seniorzy  po sezonie piłkarskim  2015/2016 zajęli pierwsze miejsce w klasie B w rozgrywkach prowadzonych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej  i  awansowali do klasy A. Juniorzy z rocznika 2006 zajęli pierwsze miejsce w rozgrywkach PZPN po sezonie jesiennym. Drużyna juniorów zdobyła pierwsze miejsce w kategorii  U-11 w I edycji Żukowskiej Ligi Futsalu a zawodnik Muzolf Oskar został najlepszym strzelcem ligi, Maciej Lewandowski najlepszym zawodnikiem ligi.

Zorganizowaliśmy letni obóz sportowy w Okoninach Nadjeziornych dla juniorów 2005, oraz w Borzechowie dla juniorów 2008. KS Sulmin jest inicjatorem zajęć ogólnodostępnych  jogi, zumby.

Trzech zawodników otrzymało powołania na konsultacje do Kadry Pomorza.

2015

Drużyna rocz. 2005 zakończyła sezon piłkarski  w lidze PZPN na zaszczytnym 1 miejscu, strzelając 72 gole. Drużyna juniorów rocz. 2005 brała udział w Międzynarodowym Turnieju Dobiegniew-Cup, Najmłodsza drużyna wzięła udział w obozie sportowym w Garczynie. KS Sulmin organizuje zajęcia ogólnodostępne  jogi, zumby.

Zorganizowaliśmy na boisku w Sulminie z okazji Dnia Dziecka turniej dla najmłodszych zawodników. Wszystkie drużyny, a było ich siedem w tym dniu, dostały nagrody.

Powołanie na mecze kadry Pomorza otrzymuje Nikola  Reglińska  zawodniczka KS Sulmin. Weronika  Lewandowska zawodniczka KS Sulmin awansowała na kapitana drużyny  w Kadrze Pomorza.

Organizujemy 10-lecie klubu, z tej okazji odbywają się mecze towarzyskie, występy artystów, pokazy oraz liczne konkurencje i atrakcje.

2014

Dwie drużyny juniorów  wystartowały w Międzynarodowym Turnieju Wrocław-Trophy. Drużyna z rocz. 2003 zajęła wysokie 3 miejsce w Challenge Cup, a nasz zawodnik Kacper Wenta dostał nagrodę Najlepszego Zawodnika Meczu.

Nasza drużyna rocz-2004 zajęła wysokie drugie miejsce w rozgrywkach ligowych. Awans  zawodniczki KS Sulmin Weroniki Lewandowskiej do Kadry Pomorza. Weronika otrzymuje powołania na wszystkie mecze kadry w których uczestniczy w pełnym wymiarze czasowym.

KS Sulmin organizuje zajęcia ogólnodostępne  jogi, zumby.

2013

Kolejne młodsze roczniki z bardzo dobrym piłkarsko skutkiem  rozpoczynają przygodę z piłką, wiele naszych młodych adeptów piłki nożnej jest wyróżniana na licznych turniejach w których bierzemy udział.

KS Sulmin, w ramach programu PROW, montuje na obiekcie sportowym w Sulminie siłownie zewnętrzną. To duże przedsięwzięcie powstało dzięki zaangażowaniu m.in. Iwony Wenta i Prace Ziemne Ewaryst Wenta. Współpraca Gwarancją Sukcesu pod takim hasłem zorganizowaliśmy w Sulminie bieg Firm i bieg Krasnala.  Na Gali Sportu w gminie Żukowo za działalność na rzecz sportu  wyróżniono trenera Adama Pyszka.

2012

Puchar w Danon Cup zdobywa rocz. 2001. Działacze klubu montują krzesełka na boisku. Dzięki darczyńcy  Panu Michale Bryły Prezesa Spółki Siódme Niebo Klub doposażono w sprzęt i powstało automatyczne nawodnienie głównej płyty boiska w Sulminie.

2011

Klub podjął się nowego przedsięwzięcia, wokół Sulmina wytyczono i oznakowano dwie trasy nordic wolking, marsze z kijkami na stałe wpisały się w nasz region.

Wyróżniliśmy  wiele naszych zawodników wśród nich bardzo trafnie Mateusza Węsierskiego, który kontynuuje przygodę z piłką w wyższej lidze.  Seniorzy występujący w klasie B awansowali do klasy A.

Firma Prace Ziemne Ewaryst Wenta wykonała boisko treningowe w Sulminie.

2010

Udział w międzynarodowym turnieju Dobiegniew-Cup. Chłopcy z rocz. 98 w turnieju Danon Cup dotarli do półfinałów, awans do finału na szczeblu krajowym przegrali po rzutach karnych.

W Gminie Żukowo, na podsumowaniu działalności sportowej, KS Sulmin otrzymał tytuł Najlepiej Zarządzanego Klubu Sportowego na terenie Gminy Żukowo.

2009

Cztery drużyny juniorów biały udział w rozgrywkach PZPN. Dwie drużyny U-13 i U 19 brały udział w międzynarodowym turnieju Top-Oss Cup w Holandii gdzie młodsi zawodnicy zdobyli kolejny puchar Fair Play. Wiosną rocz. 90 zdobył 1 miejsce, ten sukces dał nam awans do PLJA. Jesienią po raz pierwszy w historii klubu zgłoszono drużynę seniorów do rozgrywek ligowych klasy B.

Powstał budynek OSP z wymarzoną wyodrębnioną częścią sportową z szatniami i prysznicami dla sportowców.

2008

Gościliśmy dwie drużyny na  międzynarodowych turniejach, w Berlinie oraz w Czeskich Budziejowicach w obu turniejach zostaliśmy  docenieni wyróżnieniem Fair Play. Juniorzy młodsi w turnieju Danon Cup dotarli do półfinałów na szczeblu krajowym co było sporym sukcesem.

Propagowaliśmy zdrowy styl życia poprzez  prowadzenie zajęć  nordic walking dla mieszkańców.

2007

KS Sulmin był bohaterem reportażu TV Trwam, następnie  TVP 1 pokazała nasze zmagania na boisku w programie „ Kadra 2012”.

Drużyna seniorów wystartowała w Halowej Piłce Nożnej. Piłkarze rocz. 91 i 96 wzięli udział w międzynarodowym turnieju Alpen-Cup w Austrii. Podsumowanie roku sportowego w Gminie Żukowo zakończyło się wyróżnieniem trenera Zygmunta Ignacka oraz zawodnika Roberta Jakubka.

2006

Z inicjatywy KS Sulmin powstaje projekt modernizacji boiska w Sulminie. Zbudowano parking, poprawiono płytę boiska. Kolejny rocznik dzieci startuje w rozgrywkach PZPN.

2005 - Powstaje KS Sulmin

Cztery osoby zasługują na wyróżnienie bez ich działań nie było by klubu. Seweryn Wenta-13 letni wówczas piłkarz, działacz, to on z kolegami ze Szkoły Podstawowej w Niestępowie stworzył pierwszą drużynę,  która wystartowała w rozgrywkach PZPN.

Czesław Grota, były sołtys Sulmina zawsze dbający o rozwój sportowy młodzieży, zadbał o teren pod boisko w Sulminie.

Elwira Lewandowska dopilnowała wszystkich spraw administracyjnych.

Stefan Kryściński, nauczyciel ze Szkoły w Niestępowie, podjął się sprawowania opieki trenerskiej nad drużyną rozpoczynającą udział w rozgrywkach PZPN.

To już w 2005 r. trzy drużyny startują w 12 turniejach w Gminnej Ligi Piłki Nożnej  „6” Dzieci i Młodzieży, w jednym z nich byliśmy gospodarzami, na boisku  gościliśmy 32 dwie drużyny.